Alpha innotec maasoojuspump – hoides oma planeeti ning rahakotti

Maasoojuspump on keskkonnasõbralik kütteseade, mis kasutab ära maapinda salvestunud puhast soojusenergiat. Päikeseenergia talletub suveperioodi jooksul maasse ning maasoojuspumba abil saab seda sügise ja talve saabudes hoone kütmiseks kasutada.

Maasoojuspump on universaalne. Talvel soojendab see Teie kodu ja suvel jälle jahutab. Kuidas see töötab? Lihtsalt seletades tõstetakse maapinnast tuleva soojuse temperatuuri, mis siis juhitakse erinevatesse kütteseadmetesse (nt radiaator) Sinu kodus. Suvel käib see ring vastupidi. Maasoojuspump kogub kokku Sinu kodus oleva liigse soojuse ja juhib selle pinnasesse tagasi, tagades sellega jahedama temperatuuri.

Paigaldatud seadet

Aastat kogemust

Iga maasoojuspumba omanik on kangelane

Seda sellepärast, et maasoojuspump on üks kõige keskkonnasõbralikum seade, mida saab kütmiseks ja jahutamiseks kasutada. Selle kasutamisega teed loodusele heateo ja kuulud ka ise meie “maailma päästmise armeesse”.

Tuhanded rahulolevad kliendid üle Eesti ei saa eksida. Maaküte Alpha innotec maasoojuspumbaga on igati mõistlik valik kui soovite soodsat, mugavat ning keskkonnasõbralikku küttelahendust.

Miks võiksid kasutada ära maasoojust?

Ühe tarbitud kWh kohta suudab maasoojuspump toota kuni 5 kWh soojusenergiat. See tähendab, et maasoojuspump saab majapidamise küttekulusid vähendada lausa kuni 80%Uued maakütte tehnoloogiad on muutmas geotermilise energia kättesaadavust veelgi paremaks.

N

Lülita sisse ja naudi – täisautomaatne süsteem

N

Täiuslik sisekliima just nii nagu soovid

N

Ülimalt madalad kulud nii küttel kui ka jahutusel

N

Keskkonnasõbralik 

N

Vaikne ning puhas

Inverter maasoojuspump
Alpha innotec V-Line

 • Turu vaieldamatult kõige laiem võimsuste vahemik (1.5 kuni 17 kW).
 • Inverter-tehnoloogia lipulaev
 • Seade töötab ülimalt vaikselt
 • Ülimalt efektiivne (SCOP kuni 5.48)
 • Suurepärane lahendus hoonetele kütmisaluse pinnaga alates 150 m2 kuni 400 m2

On-off maasoojuspump
Alpha innotec

 • Ülimalt lai võimsusevahemik tagab sobiva lahenduse igale vajadusele (4.7 kuni 29.6 kW)
 • Seade töötab ülimalt vaikselt
 • Ülimalt efektiivne (SCOP kuni 5.78)
 • Suurepärane lahendus kütmisalustele pindadele alates 100 m2 kuni 800 m2

Tööstuslik maasoojuspump
Alpha innotec SWP

 • Suurepärane lahendus suurtemate pindade kütmiseks ning jahutamiseks
 • Pealevoolu temperatuur kuni 70C – ideaalne lahendus kõrgetemperatuurilistesse küttesüsteemidesse
 • Ülimalt lai võimsuste vahemik (27.5 kuni 107.5 kW)

 

Konsulteeri meie spetsialistidega juba täna.

Ega tali taeva jää!

Miks on maaküte kasulik?

N

Keskkonnasõbralik – maakütte keskkonnajälg on väikseim kui mis tahes teisel energiaallikal;

N

Jätkusuutlik – tööks on vaja ainult maapinnas leiduvat soojust, mis leidub seal loomulikult. Lisaks on tegu kodumaise soojusenergiaallikaga, mis vähendab sõltuvust välismaisetest energiakanalitest;

N

Energiasäästlik – vähendab küttekulusid kuni 80%;

N

Puhas – Ei mingit tolmu ega tuhka;

N

Mugav – kasutajasõbralik juhtimissüsteem võimaldab juhtida tervet süsteemi kus iganes Te ka ei viibiks;

N

Usaldusväärne ja vaikne  – töötab iga ilmaga;

Maasoojuspumba tööpõhimõte

Maasoojuspumbad töötavad mõnes mõttes sarnaselt külmkapile. Külmutuskapi puhul juhitakse kapi seest soojusenergia välja. Maasoojuspump transpordib väliskeskkonnast sisalduva soojusenergia majja (kütteks ning tarbevee soojendamiseks).
Kogu protsess seisneb rõhkude tõstmisel ning langetamisel. Kogu protsessis osaleb neli põhilist komponenti: aurusti, kompressor, kondensaator ning paisventiil.
Külmakandja ringleb maasse paigaldatud torustikus ning haarab kaasa seal sisalduva soojusenergia. Seejärel liigub külmakandja soojuspumba sees olevasse aurustisse. Soojus antakse aurustis üle soojuspumba sees ringlevale vedelikule (külmaagens). Külmaagens (madala aurustumistemperatuuriga) aurustub soojusülekande tulemusel ning liigub edasi kompressorisse. Kompressor surub gaasi kokku, mille tulemusel gaasi temperatuur tõuseb. Seejärel liigub kuum gaas kondensaatorisse, kus kondenseerumisel antakse soojusenergia edasi maja küttesüsteemile. Gaasilises olekus külmaagens muutub kondenseerudes vedelikuks ja peale paisventiilis rõhu alandamist on valmis uueks soojusenergia kogumiseks

Maasoojuspumba valik

Sobiliku maasoojuspumba valimisel tuleb arvesse võtta hoone küttevajadust, küttesüsteemi ja vaba maapinda hoone ümber. Maasoojuspump sobib nii vanematele kui uuematele hoonetele.
Maasoojuspumba kasutamiseks on tarvis küllaltki suurt vaba maapinda hoone ümbruses: ühe ruutmeetri kütmiseks on üldjuhul tarvis vähemalt 3m maakollektorit ja 3,6m2 vaba maapinda.
Maasoojuspumba tõhusus oleneb köetava hoone suurusest ja sellest, millist küttesüsteemi kasutatakse. Maasoojuspump on tõhusaim ja tasuvaim suuremate suure küttevajadusega majade puhul, kus kasutatakse vesiküttesüsteemi ehk radiaatoreid ja põrandaküttesüsteemi.
Kuna maasoojuspumba valimisel tuleb lähtuda iga hoone spetsiifilistest omadustest ja seda mõjutavatest teguritest, soovitame maasoojuspumba müüjalt küsida juba käigusoleva süsteemi hinnangut ning hinnapakkumist ja sobiva lahenduse pakkumist konkreetsele elamule.
Maasoojuspumba paigaldamisel on mitu etappi ning kokku võtab paigaldusprotsess aega tavaliselt 3-5 tööpäeva.

Erinevad viisid maasoojuse ammutamiseks

Maakollektor 

Maasoojuspumba tööpõhimõte seisneb sellest, et maapinnasesse paigaldatakse plasttorustik ehk maakollektor. Maakollektor on ühendatud soojuspumbaga ning selle abil ammutatakse maasse kogunenud soojusenergiat. Maakollektori pikkus oleneb maasoojuspumba võimsusest. Plasttorustik paigaldatakse ühe meetri sügavusele maasse ning sinna lastakse külmumiskindlat ainet, niinimetatud külmakandjat. Külmakandjale kandunud soojusenergiat kasutatakse soojuspumpa kasutades kütmiseks ja sooja tarbevee tootmiseks.

Põhjavesi

Põhjavee temperatuur on nelja aastaaja vältel alati 3-12°C, mis teeb sellest väga hea maasoojuspumba soojusallika alternatiivi juhul, kui põhjavesi on lihtsasti kättesaadav. Maasoojuspump kogub ja kasutab vette salvestunud soojusenergiat.  

Tavaliselt kasutatakse kahte üksteisest 15-20m kaugusel asuvat puurkaevu, mis maasoojuspumbaga ühendatakse. Üheks puurkaevust võetakse vett ja teise juhitakse vesi uuesti tagasi. Puurkaevud peavad olema ühesügavused ja asuma samas veekihis, et ära hoida erinevate veekihtide segunemist ja veekihist väljapumbatava veehulga vähenemist.Õige lahenduse korral on põhjavee reostamine välistatud, ent puuduseks loetakse ebakindlust maapinnas piisava veeringluse tekkimise osas.

Energiakaev

Energiakaevud on puurkaevud, mille sügavus varieerub – 40-150 meetrit, läbimõõduga 100-160mm –, mis on puuritud vertikaalselt või kaldu ning kuhu paigaldatud torustiku abil kasutatakse pinnasekihti salvestunud soojusenergiat. Nimelt asub maapinna sügavamas kihis püsiva temperatuuriga geotermaalenergiaallikas.

Veekollektor

Kui maja lähedal asub veekogu, saab soojuspumbaga ühendatud ja veekogu põhja paigaldatud plasttoru abil koguda veekogu soojusenergiat.

Kõik algab Sinust. Sul on idee. Räägi sellest ka meile.
Ole hea täida allolev vorm ning lähim Alpha innoteci edasimüüja võtab Sinuga ühendust!  MaasoojusÕhk-vesi